Zadzwoń i umów się na zabieg! : + 48 511 738 878    

Modelowanie ust

Modelowanie/wypełnianie ust to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetologii estetycznej. Celem zabiegu powiększenia i modelowania ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Wynika to z faktu, że jest prawie nieinwazyjny, a umiejętnie przeprowadzony wyraźnie poprawia atrakcyjność twarzy. Pełne, zmysłowe usta to jeden z wielu atutów zarówno kobiet, jak i mężczyzn i jest to bez wątpienia jeden z elementów wyglądu który przyciąga uwagę płci przeciwnej.

Zabieg powiększania i modelowania ust wykonywany jest u pacjentów w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

W zabiegach wypełniania ust stosuje się preparaty na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który jest doskonałym środkiem modelującym i poprawiającym nawilżenie.

Zabieg polega na iniekcji podskórnej kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do oczekiwanego rezultatu. Natomiast należy pamiętać, że zabieg musi poprzedzony być konsultacją i kwalifikacją pacjenta do zabiegu.

Podczas konsultacji pacjent powinien wskazać, z jakim problemem chciałby się zmierzyć i jakiego efektu oczekuje. Przed przystąpieniem do zabiegu właściwego zostaje nałożony preparat znieczulający, najczęściej w postaci kremu. Gdy miejsce zabiegu zostanie znieczulone, kosmetolog przystępuje do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w czerwień wargową. Ilość preparatu ustala się w porozumieniu z pacjentem.

Zabieg wraz z czynnościami dodatkowymi takimi jak: wywiad i znieczulenie miejscowe trwa zwykle od 45 minut do godziny. Bezpośrednio po zabiegu usta najczęściej są opuchnięte, dlatego finalny efekt zabiegu widoczny będzie dopiero 2-3 tygodnie po zabiegu, bo tyle trwa gojenie czerwieni wargowej.

Przed wykonaniem zabiegu, podczas wywiadu,  otrzymuje się ankietę, w której szczegółowo należy zaznaczyć przebyte choroby, alergie oraz aktualny stan zdrowia. W takich sytuacjach nie należy kłamać lub zatajać informacji na temat stanu zdrowia, gdyż konsekwencje mogą być mało przewidywalne.

Krótkotrwałe skutki uboczne po zabiegu powiększania/modelowania ust to:
⦁ opuchlizna,
⦁ siniaki,
⦁ grudki.

W przypadku grudek należy się zgłosić w ciągu kilku dni do osoby wykonującej zabieg celem rozmasowania.

Usta goją się ok. 2-3 tygodni. Po tym czasie wyglądają zdrowo i naturalnie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Z zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym w zasadzie mogą skorzystać wszyscy, jednak istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a są nimi:

    ⦁ opryszczka,
    ⦁ zakażenie dróg moczowych,
    ⦁ inne infekcje,
    ⦁ przeziębienie,
    ⦁ ciąża i karmienie piersią,
    ⦁ zaburzenia krzepnięcia,
    ⦁ leczenie onkologiczne,
    ⦁ leczenie stomatologiczne.
   

Studio kosmetyczne
Dagmara Chowicka

Na stronie używamy plików cookie, aby zapewnić najwyższą jakość. Przeczytaj naszą politykę prywatności.