Zadzwoń i umów się na zabieg! : + 48 511 738 878    

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć.

W trakcie mezoterapii mikroigłowej skóra nie powinna krwawić.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie skóry.

Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. W wielu przypadkach opuchlizna w ogóle nie występuje.

Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Koktajle do mezoterapii mikroigłowej twarzy oraz wybranych partii ciała, mają w składzie głównie kwas hialuronowy oraz towarzyszące mu inne składniki, takie jak witaminy (najczęściej A, C oraz E), aminokwasy, peptydy oraz wyciągi z alg czy zielonej herbaty.

Zastosowanie mezoterapii mikroigłowej również świetnie się sprawdza z peelingami chemicznymi, np. BiorepeelCl3, PrxT33, PQ Age.

Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa pod oczy zapewnia redukcję i wygładzenie zmarszczek, głębokie nawilżenie skóry pod oczami, ujędrnienie i przywrócenie prawidłowego kolorytu skóry. Zyskujemy efekt wypoczętej, odżywionej i jędrnej cery. Aby uzyskać pożądane efekty rekomenduje się zazwyczaj wykonanie  4-6 zabiegów co 4 tygodnie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej:

    ⦁ ciąża i okres laktacji,
    ⦁ widoczne stany zapalne skóry,
    ⦁ infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe skóry,
    ⦁ alergie na składniki aplikowanego preparatu,
    ⦁ terapia pochodnymi witaminy A (do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia),
    ⦁ zmniejszenie krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
    ⦁ zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca mezoterapii (do 3 miesięcy po ingerencji chirurgicznej),
    ⦁ skłonność do powstawania bliznowców,
    ⦁ choroby nowotworowe,
    ⦁ choroby autoimmunologiczne (np. łuszczyca, SM, bielactwo),
    ⦁ depilacja (do 1 miesiąca po), golenie (do 24 godzin po) miejsca poddanego mezoterapii,
    ⦁ przeziębienie,
    ⦁ hemofilia,
    ⦁ aktywne choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze (np. opryszczka).

Studio kosmetyczne
Dagmara Chowicka

Na stronie używamy plików cookie, aby zapewnić najwyższą jakość. Przeczytaj naszą politykę prywatności.