Zadzwoń i umów się na zabieg! : + 48 511 738 878    

Est Gen

Nowoczesny preparat - Inżynieria tkankowa

Przełomowy preparat z zakresu bioinżynierii i kosmetologii. Preparaty z zastosowaniem Est Genu wykorzystywane są do regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek.

Skład preparatów stanowią między innymi czynniki wzrostu, białka, substancje bakteriostatyczne, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów, jak również unikalny zestaw witamin i aminokwasów, których nie znajdziemy w żadnym innym produkcie.

Unikalna receptura tych preparatów pozwala rozwiązywać wielorakie problemy skórne. Terapia preparatami Est Gen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowaniu tego uszkodzenia poprzez zabiegi kosmetologiczne, rozpoczynając przez to sposób intensywnej regeneracji uszkodzonej chorobowo tkanki.

Zabiegi z użyciem preparatów marki Est Gen są obecnie przełomem w kosmetyce. Niwelują zmiany trądzikowe, blizny każdego pochodzenia, wygładzają zmarszczki, ujędrniają i goją skórę w przypadku atopii, egzemy, łuszczycy, alergii, AZS, trądziku pospolitego oraz różowatego. Ponadto wykazują silne działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne. Normalizują procesy gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych ran. Wykazują również działanie przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze.

Preparat Est Gen wprowadza się w skórę w dwojaki sposób.

1) za pomocą mezotarapii mikroigłowej (zabiegi mające na celu redukcję blizn, rozstępów, terapie silnie odmładzające i zagęszczające skórę, niwelowanie przebarwień)

2) za pomocą sonoforezy-ultradzwięków (zabiegi stosuje się na chorobowo zmienioną skórę z otwartymi stanami zapalnymi).

Przed zastosowaniem preparatów z u użyciem Est Genu nakładam również peeling chemiczny-medyczny dostosowany do problemu skóry, by wzmocnić działanie zabiegu.

Po zabiegu należy:

    ⦁ unikać kąpieli słonecznych przez min. 3 tygodnie lub do czasu całkowitego wygojenia skóry

    ⦁ stosować ochronę przeciwsłoneczną

    ⦁ unikać ujemnych temperatur przez co najmniej 7 dni

    ⦁ unikać sauny, basenu, przez co najmniej 7 dni

    ⦁ nie stosować zabiegów drażniących skórę np. peelingi, depilacje

    ⦁ przez pierwsze 24h unikać kosmetyków kolorowych na obszarze wykonanego zabiegu

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, możliwe jest również łuszczenie się naskórka (kilka dni po zabiegu), lekkie pieczenie i opuchnięcie.
Reakcją, która może świadczyć o samooczyszczaniu skóry, są drobne wypryski.

Wszystkie objawy zależą od osobniczych preferencji skóry i mogą utrzymywać się od 2-14 dni. W celu podtrzymania efektu zabiegowego rekomendowane są produkty do pielęgnacji domowej.

Częstotliwość zabiegów:


    ⦁ Mezoterapia mikroigłowa - 1-6 zabiegów co 28 dni

    ⦁ Sonoforeza - 1-6 zbiegów co 1-2 tygodnie.

Zabieg wykonuje się całorocznie.

Studio kosmetyczne
Dagmara Chowicka

Na stronie używamy plików cookie, aby zapewnić najwyższą jakość. Przeczytaj naszą politykę prywatności.